Wizyta na budowie I etapu obwodnicy

Dyrektor ZDP i współpracownicy odwiedzili w dniu 18 lipca br. miejsce budowy największej inwestycji drogowej w mieście, realizowanej w ramach projektu ,,Poprawa dostępności do portu Kołobrzeg od strony lądu (drogi i kolej) - etap I". Inwestycja obejmuje budowę nowego układu drogowego poprawiającego dostęp do kołobrzeskiego portu wraz z niezbędnymi obiektami inżynierskimi, oświetleniem, odwodnieniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej.

W ramach projektu zaplanowano budowę nowego przebiegu ulicy na odcinku od ulicy Portowej do ul. Warzelniczej, Solnej, Zygmuntowskiej wraz z przebudową skrzyżowania tych ulic; budowę mostu drogowego nad rzeką Parsętą o długości 105 m i wysokości w najwyższym punkcie 27 m; budowę dwóch estakad o łącznej długości 203 m; przebudowę przejazdu kolejowego ze zmianą jego kategorii oraz przebudowę odcinka ul. Solnej. Dzięki unijnym środkom miasto usprawni wewnętrzną komunikację i uzyska sieć nowych dróg. To bardzo ważne, szczególnie w sezonie letnim, gdy odwiedzają nas dziesiątki tysięcy turystów.

Podczas wizytacji kierownik budowy firmy SKANSKA omówił szczegółowo założenia projektowe inwestycji, etapy jej wykonania oraz zauważalny postęp trwających prac. Podkreślił również, że termin prac jest dochowany. Nowy most drogowy zostanie oddany do użytkowania do końca br.

Więcej informacji na: www.mostdoportu.kolobrzeg.eu

 

 

 

 

 


 
Copyright www.zdp.kolobrzeg.pl ©
Projekt i pozycjonowanie www.KTA.pl